  • GEM12I09-P1J
GEM12I09-P1J
advertisement
Manufacturer No:
GEM12I09-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-GEM12I09-P1J
Package:
Datasheet:
GEM12I09-P1J
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GEM12I09-P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    GEM12I (12W)
  • Size / Dimension
    2.91Lx1.54W x 1.91 H 73.9mmx39.0mmx48.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.33A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Power
    12W
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max