  • GDZ4V7B-HG3-18
GDZ4V7B-HG3-18
advertisement
Manufacturer No:
GDZ4V7B-HG3-18
HK JDW NO:
884-GDZ4V7B-HG3-18
Datasheet:
GDZ4V7B-HG3-18
Description:
ZENER DIODE 100Ohm ±2% 4.7V 2μA @ 1V -55°C~150°C 200mW SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
GDZ4V7B-HG3-18
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Impedance
    100Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2μA @ 1V
  • Impedance-Max
    100Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.7V
  • Zener Voltage
    4.7V