  • GDZ30B-HE3-18
GDZ30B-HE3-18
advertisement
Manufacturer No:
GDZ30B-HE3-18
HK JDW NO:
884-GDZ30B-HE3-18
Datasheet:
GDZ30B-HE3-18
Description:
ZENER DIODE 200Ohm ±4% 30V 100nA @ 23V -55°C~150°C 200mW 2 Terminations ZENER SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
GDZ30B-HE3-18
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±4%
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    200Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 23V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    200Ohm
  • Reference Voltage
    30V
  • Zener Voltage
    30V
  • Voltage Tol-Max
    2.51%
  • Working Test Current
    5mA