  • GDS2R10MV2
GDS2R10MV2
advertisement
Manufacturer No:
GDS2R10MV2
Manufacturer:
Crouzet
HK JDW NO:
182-GDS2R10MV2
Package:
Datasheet:
GDS2R10MV2
Description:
RELAY TIME DELAY 9999HR 10A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GDS2R10MV2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Number of Pins
    11
  • Published
    2017
  • Series
    TMR48D
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24V~240VAC/DC
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 250VAC