  • GD35-17P-NM
GD35-17P-NM
advertisement
Manufacturer No:
GD35-17P-NM
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-GD35-17P-NM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GD35-17P-NM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Brackets
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Feature
    Cable - 762mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Male
  • Applications
    WiMax™
  • Frequency
    3.6GHz
  • Power - Max
    100W
  • Gain
    17dBi
  • Frequency Range
    3.4GHz~3.6GHz
  • RF Family/Standard
    WiFi
  • Antenna Type
    Parabolic Grid
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 3GHz~4GHz
  • Frequency (Center/Band)
    3.5GHz
  • Height
    406.4mm
  • Height (Max)
    16.000 406.40mm