  • GD24BP-18P-NF
GD24BP-18P-NF
advertisement
Manufacturer No:
GD24BP-18P-NF
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-GD24BP-18P-NF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GD24BP-18P-NF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Brackets
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Female
  • Frequency
    2.485GHz
  • Gain
    18dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.485GHz
  • Antenna Type
    Parabolic Grid
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz