  • GCQ1555C1H7R9WB01D
GCQ1555C1H7R9WB01D
advertisement
Manufacturer No:
GCQ1555C1H7R9WB01D
HK JDW NO:
535-GCQ1555C1H7R9WB01D
Description:
GCQ 7.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 14443
Step5Bar-code shipping tag
GCQ1555C1H7R9WB01D
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    7.9pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C