  • GCM32Q7U2J682JX01L
GCM32Q7U2J682JX01L
advertisement
Manufacturer No:
GCM32Q7U2J682JX01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GCM32Q7U2J682JX01L
Package:
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5411
Step5Bar-code shipping tag
GCM32Q7U2J682JX01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    109.99615mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    U2J
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm