  • GCM3195G1H122GA16D
GCM3195G1H122GA16D
advertisement
Manufacturer No:
GCM3195G1H122GA16D
HK JDW NO:
535-GCM3195G1H122GA16D
Package:
Description:
0.0012μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10112
Step5Bar-code shipping tag
GCM3195G1H122GA16D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.0012μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X8G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%