  • GCM21B5G1H622JA16L
GCM21B5G1H622JA16L
advertisement
Manufacturer No:
GCM21B5G1H622JA16L
HK JDW NO:
535-GCM21B5G1H622JA16L
Description:
0.0062μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 14276
Step5Bar-code shipping tag
GCM21B5G1H622JA16L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.0062μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X8G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%