  • GCM2199E2A112MA05D
GCM2199E2A112MA05D
advertisement
Manufacturer No:
GCM2199E2A112MA05D
HK JDW NO:
535-GCM2199E2A112MA05D
Package:
Description:
0.0011μF Ceramic Capacitor -4700+/-500ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5561
Step5Bar-code shipping tag
GCM2199E2A112MA05D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    -4700+/-500ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.0011μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    ZLM
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    0805
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    0.95mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm