  • GCM2195G1H622JA16D
GCM2195G1H622JA16D
advertisement
Manufacturer No:
GCM2195G1H622JA16D
HK JDW NO:
535-GCM2195G1H622JA16D
Description:
0.0062μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 9951
Step5Bar-code shipping tag
GCM2195G1H622JA16D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.0062μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X8G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    0805
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%