  • GCM2165C2A182GA16J
GCM2165C2A182GA16J
advertisement
Manufacturer No:
GCM2165C2A182GA16J
HK JDW NO:
535-GCM2165C2A182GA16J
Package:
Description:
0.0018μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11081
Step5Bar-code shipping tag
GCM2165C2A182GA16J
    Select All
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    0805
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.0018μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C