  • GCM188R91H223KA37D
GCM188R91H223KA37D
advertisement
Manufacturer No:
GCM188R91H223KA37D
HK JDW NO:
535-GCM188R91H223KA37D
Package:
0603
Purchasing and Inquiry
GCM188R91H223KA37D Overview
GCM188R91H223KA37D Features
with 15% ppm/°C being the highest temperature coefficient
GCM188R91H223KA37D Applications
There are a lot of Murata Electronics GCM188R91H223KA37D applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
GCM188R91H223KA37D
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X8R
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Length
    1.6mm