  • GCM188R72A182KA37D
GCM188R72A182KA37D
advertisement
Manufacturer No:
GCM188R72A182KA37D
HK JDW NO:
535-GCM188R72A182KA37D
Package:
Datasheet:
Description:
0.0018μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 17205
Step5Bar-code shipping tag
GCM188R72A182KA37D
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0018μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    0603
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm