  • GCM188R71H103JA37J
GCM188R71H103JA37J
advertisement
Manufacturer No:
GCM188R71H103JA37J
HK JDW NO:
535-GCM188R71H103JA37J
Package:
Datasheet:
Description:
0.01μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 9289
Step5Bar-code shipping tag
GCM188R71H103JA37J
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.01μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    0603
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm