  • GCM1885C1H101JA02D
GCM1885C1H101JA02D
advertisement
Manufacturer No:
GCM1885C1H101JA02D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GCM1885C1H101JA02D
Package:
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 5%
Quantity:
In Stock : 1500
Step5Bar-code shipping tag
GCM1885C1H101JA02D
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm