  • GCM1555C1H5R6DZ13D
GCM1555C1H5R6DZ13D
advertisement
Manufacturer No:
GCM1555C1H5R6DZ13D
HK JDW NO:
535-GCM1555C1H5R6DZ13D
Package:
Datasheet:
Description:
GCM 5.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3673
Step5Bar-code shipping tag
GCM1555C1H5R6DZ13D
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    GCM
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    8.9286%
  • Negative Tolerance
    8.9286%
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm