  • GCJ216R72A183KA01J
GCJ216R72A183KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GCJ216R72A183KA01J
HK JDW NO:
535-GCJ216R72A183KA01J
Package:
Description:
0.018μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 14263
Step5Bar-code shipping tag
GCJ216R72A183KA01J
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.018μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.6mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm