  • GCJ188R92A122KA01D
GCJ188R92A122KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GCJ188R92A122KA01D
HK JDW NO:
535-GCJ188R92A122KA01D
Package:
Datasheet:
Description:
0.0012μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6897
Step5Bar-code shipping tag
GCJ188R92A122KA01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.0012μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm