  • GCJ188R72A122KA01J
GCJ188R72A122KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GCJ188R72A122KA01J
HK JDW NO:
535-GCJ188R72A122KA01J
Package:
Datasheet:
Description:
0.0012μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 7733
Step5Bar-code shipping tag
GCJ188R72A122KA01J
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.0012μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    0603
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm