  • GCH21BR71E225KE01L
GCH21BR71E225KE01L
advertisement
Manufacturer No:
GCH21BR71E225KE01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GCH21BR71E225KE01L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 0805
Quantity:
In Stock : 4670
Step5Bar-code shipping tag
GCH21BR71E225KE01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0805
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm