  • GA1812Y473JXAAR31G
GA1812Y473JXAAR31G
advertisement
Manufacturer No:
GA1812Y473JXAAR31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-GA1812Y473JXAAR31G
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
GA 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA1812Y473JXAAR31G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GA
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%