  • GA1206Y222MXLBR31G
GA1206Y222MXLBR31G
advertisement
Manufacturer No:
GA1206Y222MXLBR31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-GA1206Y222MXLBR31G
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GA 2200pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA1206Y222MXLBR31G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm