  • GA0805Y561KXJBC31G
GA0805Y561KXJBC31G
advertisement
Manufacturer No:
GA0805Y561KXJBC31G
HK JDW NO:
877-GA0805Y561KXJBC31G
Description:
GA 560pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0805Y561KXJBC31G
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm