  • GA0805Y122MBBBT31G
GA0805Y122MBBBT31G
advertisement
Manufacturer No:
GA0805Y122MBBBT31G
HK JDW NO:
877-GA0805Y122MBBBT31G
Description:
GA 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0805Y122MBBBT31G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm