  • GA0603Y563MBXAR31G
GA0603Y563MBXAR31G
advertisement
Manufacturer No:
GA0603Y563MBXAR31G
HK JDW NO:
877-GA0603Y563MBXAR31G
Description:
GA 0.056μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0603Y563MBXAR31G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.056μF
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm