  • GA0402D150GEBAO34G
GA0402D150GEBAO34G
advertisement
Manufacturer No:
GA0402D150GEBAO34G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-GA0402D150GEBAO34G
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
GA 15pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GA0402D150GEBAO34G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GA
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    15pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm