  • G9YAK-12S-45 DC12
G9YAK-12S-45 DC12
advertisement
Manufacturer No:
G9YAK-12S-45 DC12
HK JDW NO:
578-G9YAK-12S-45 DC12
Package:
Datasheet:
G9YAK-12S-45 DC12
Description:
RELAY RF SPDT 12V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G9YAK-12S-45 DC12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    G9YA
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Coil Resistance
    288Ohms
  • Operate Time
    15ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Coil Type
    Latching, Dual Coil
  • Coil Current
    41.7mA
  • Release Time
    15ms
  • Must Operate Voltage
    9.6VDC
  • Coil Power
    500mW