  • G9SA-501 AC100-240
G9SA-501 AC100-240
advertisement
Manufacturer No:
G9SA-501 AC100-240
HK JDW NO:
607-G9SA-501 AC100-240
Package:
Description:
RELAY SAFETY 5P 120-240V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G9SA-501 AC100-240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -25°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    G9SA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    5PST-NO (5 Form A)
  • Operate Time
    30ms
  • Coil Voltage
    100V~240VAC
  • Switching Voltage
    250VAC 30VDC -Max
  • Coil Current
    60mA
  • Release Time
    10ms
  • Contact Rating (Current)
    5A