  • G8P-1114P-BI-US-DC12
G8P-1114P-BI-US-DC12
advertisement
Manufacturer No:
G8P-1114P-BI-US-DC12
HK JDW NO:
578-G8P-1114P-BI-US-DC12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G8P-1114P-BI-US-DC12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination Style
    PC Pin
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    155Ohm
  • Operate Time
    15ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 28VDC -Max
  • Coil Current
    77mA
  • Release Time
    10ms
  • Must Operate Voltage
    9VDC
  • Contact Rating (Current)
    30A
  • Must Release Voltage
    1.2VDC
  • Seal Rating
    Sealed - Fully
  • Contact Material
    Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C