  • G83270022
G83270022
advertisement
Manufacturer No:
G83270022
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-G83270022
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
G83270022
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G83270022
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to G83270022.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    SaRonix-eCera™ G8
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.059XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Drive Level
    0.1 μW
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm