  • G7L-1A-T-J-CB-DC100
G7L-1A-T-J-CB-DC100
advertisement
Manufacturer No:
G7L-1A-T-J-CB-DC100
HK JDW NO:
578-G7L-1A-T-J-CB-DC100
Step5Bar-code shipping tag
G7L-1A-T-J-CB-DC100
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Brackets
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Body Length or Diameter
    52.5mm
  • Body Breadth
    33.5 mm
  • Physical Dimension
    52.5mm x 33.5mm x 53mm
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    30A
  • Coil Resistance
    5.26kOhm
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    30A@220VAC
  • Coil Voltage
    100VDC
  • Switching Voltage
    250VAC -Max
  • Coil Current
    19mA
  • Must Operate Voltage
    75VDC
  • Power Consumption
    1.9W
  • Coil Power
    1900mW
  • Must Release Voltage
    15VDC
    MOMENTARY
  • Coil Voltage (DC)
    100V
  • Coil/Input Supply Type
    DC
  • Coil Insulation
    Class B
  • Body Height
    53mm