  • G3TC-IAC24A AC/DC 240
G3TC-IAC24A AC/DC 240
advertisement
Manufacturer No:
G3TC-IAC24A AC/DC 240
HK JDW NO:
607-G3TC-IAC24A AC/DC 240
Package:
Description:
AC INPUT MODULE 240V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G3TC-IAC24A AC/DC 240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2002
  • Series
    G3TC
  • Feature
    Hold Down Screw
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    AC Input Module
  • Color
    Yellow
  • Style
    Standard
  • Voltage - Input
    240VAC
  • Current - Output
    12mA
  • Voltage - Output
    24VDC
  • Turn On Time
    20ms
  • Turn Off Time
    20ms
  • Current - Input
    5mA