  • G2R-1S-ASI-DC12
G2R-1S-ASI-DC12
advertisement
Manufacturer No:
G2R-1S-ASI-DC12
HK JDW NO:
578-G2R-1S-ASI-DC12
Package:
Datasheet:
G2R-1S-ASI-DC12
Step5Bar-code shipping tag
G2R-1S-ASI-DC12
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    G2RS
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination Style
    Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
    General Purpose
  • Coil Resistance
    278Ohms
  • Operate Time
    15ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Switching Voltage
    440VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    43.2mA
  • Release Time
    5ms
  • Must Operate Voltage
    8.4VDC
  • Contact Rating (Current)
    10A
  • Must Release Voltage
    1.8VDC