  • G24071932701J4B000
G24071932701J4B000
advertisement
Manufacturer No:
G24071932701J4B000
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-G24071932701J4B000
Package:
Conformal
Description:
Through Hole 2.7kOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G24071932701J4B000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    180 ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    7W
  • Diameter
    8.5mm
  • Length
    19.3mm