  • G125-MC45005L4-0150L
G125-MC45005L4-0150L
advertisement
Manufacturer No:
G125-MC45005L4-0150L
HK JDW NO:
322-G125-MC45005L4-0150L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G125-MC45005L4-0150L
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mounting Type
    CABLE
  • Weight
    7.285998g
  • Mounting Option 1
    LOCKING
  • Published
    2015
  • Series
    Gecko G125
  • Feature
    Latch Lock, Polarizing Key
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug to Individual Wire Leads
  • Number of Positions
    50
  • Color
    White, Individual
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    450V
  • Pitch
    1.25mm
  • Total Number of Contacts
    50
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    2A
  • Reference Standard
    UL
  • Contact Finish
    Gold
  • Reliability
    COMMERCIAL
  • Body Breadth
    0.193 inch
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Rated Current (Signal)
    2A
  • Contact Style
    RND PIN-SKT
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Polarization Key
    POLARIZED HOUSING
  • Durability
    1000 Cycles
  • Wire/Cable Gauge
    32 AWG
  • Contact Pattern
    RECTANGULAR
  • Cable Termination
    Crimp
  • Mating Contact Row Spacing
    0.05 inch
  • Pitch - Connector
    0.049 1.25mm
  • Connector Type A
    Plug
  • Connector Type B
    Connector
  • Length
    0.492' 150.00mm 5.91