  • G125-FW10150L94
G125-FW10150L94
advertisement
Manufacturer No:
G125-FW10150L94
Manufacturer:
Harwin Inc.
HK JDW NO:
322-G125-FW10150L94
Package:
Datasheet:
G125-FW10150L94
Description:
Quantity:
In Stock : 1936
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G125-FW10150L94
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    120V
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Current Rating
    2A
  • Contact Finish
    Gold
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Contact Style
    ROUND SOCKET
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Connector Support Type
    CONNECTOR ACCESSORY
  • Cable Length
    150mm
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • Contact End
    Socket to Cable (Round)
  • Connector Type A
    Crimp, Socket
  • Connector Type B
    Free Ends
  • Assembly Item Name
    CONTACT
  • Length
    5.90 149.86mm