  • G05C10R00JE12
G05C10R00JE12
advertisement
Manufacturer No:
G05C10R00JE12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-G05C10R00JE12
Package:
Ceramic
Datasheet:
G05C10R00JE12
Description:
Through Hole 10Ohm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 11998
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
G05C10R00JE12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Weight
    1.200007g
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    5W
  • Lead Diameter
    1.02 mm
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    12.7mm