  • FZ800R33KL2CNOSA1
FZ800R33KL2CNOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FZ800R33KL2CNOSA1
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-FZ800R33KL2CNOSA1
Package:
Module
Datasheet:
FZ800R33KL2CNOSA1
Description:
IGBT MODULE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FZ800R33KL2CNOSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Power - Max
    9.8W
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    3.3V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    1.5A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    3.65V @ 15V, 800A
  • NTC Thermistor
    No
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    97nF @ 25V