  • FXO-HC736R-33
FXO-HC736R-33
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC736R-33
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FXO-HC736R-33
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC736R-33
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Depth
    5.2mm
  • Frequency
    33MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Operating Frequency
    33MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    35mA
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Height
    1.397mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    5.207mm