  • FXO-HC736-4.096
FXO-HC736-4.096
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC736-4.096
HK JDW NO:
310-FXO-HC736-4.096
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC736-4.096
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.207mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    SMD/SMT
  • Number of Terminations
    4
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    4.096MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Operating Frequency
    40.96MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    32mA
  • Height
    1.397mm