  • FXO-HC735R-3.68
FXO-HC735R-3.68
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC735R-3.68
HK JDW NO:
310-FXO-HC735R-3.68
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC735R-3.68
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    3.68MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.2mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Voltage
    5V
  • Min Supply Voltage
    3.3V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    32mA
  • Height
    1.397mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.207mm