  • FXO-HC735R-156.25
FXO-HC735R-156.25
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC735R-156.25
HK JDW NO:
310-FXO-HC735R-156.25
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
FXO-HC735R-156.25
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC735R-156.25
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    156.25MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Frequency
    156.25MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    55mA
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Rise Time
    3ns
  • Height
    1.397mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.207mm