  • FXO-HC735R-1.8432
FXO-HC735R-1.8432
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC735R-1.8432
HK JDW NO:
310-FXO-HC735R-1.8432
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC735R-1.8432
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency Stability
    50%
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.2mm x 1.4mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    1.8432MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Supply Current-Max
    32mA
  • Output Load
    15 pF
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Operating Frequency-Max
    250MHz
  • Operating Frequency-Min
    0.75MHz