  • FXO-HC530-20
FXO-HC530-20
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC530-20
HK JDW NO:
310-FXO-HC530-20
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC530-20
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Technology
    CMOS
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Frequency
    200MHz
  • Max Supply Voltage
    5V
  • Min Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    32mA
  • Height
    1.397mm
  • Length
    5.1562mm
  • Width
    3.3528mm