  • FXO-HC325-156.25
FXO-HC325-156.25
advertisement
Manufacturer No:
FXO-HC325-156.25
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FXO-HC325-156.25
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FXO-HC325-156.25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    156.25MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    3.3mm x 2.6mm x 1.0mm
  • Operating Frequency
    156.25MHz
  • Rise Time-Max
    3.5ns
  • Fall Time-Max
    3.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Max Supply Current
    35mA
  • Output Load
    15 pF
  • Height
    990.6μm
  • Length
    3.302mm
  • Width
    2.5908mm