  • FX6-100S-0.8SV(91)
FX6-100S-0.8SV(91)
advertisement
Manufacturer No:
FX6-100S-0.8SV(91)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
HK JDW NO:
355-FX6-100S-0.8SV(91)
Package:
Description:
Receptacle, Center Strip Contacts Tube 2 Rows 0.031 0.80mm Surface Mount 100 Positions FX6 Gold
Step5Bar-code shipping tag
FX6-100S-0.8SV(91)
  • Packaging
    Tube
  • Series
    FX6
  • Feature
    Board Guide
  • Connector Type
    Receptacle, Center Strip Contacts
  • Number of Positions
    100
  • Pitch
    0.031 0.80mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height Above Board
    0.157 4.00mm
  • Stack Height (Mating)
    5mm 6mm 7mm