  • FVXO-PC53BR-154
FVXO-PC53BR-154
advertisement
Manufacturer No:
FVXO-PC53BR-154
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FVXO-PC53BR-154
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FVXO-PC53BR-154
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    154MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Max Supply Current
    120mA
  • Width
    3.3528mm
  • Length
    5.1562mm
  • Height
    1.397mm