  • FVXO-LC53B-1000
FVXO-LC53B-1000
advertisement
Manufacturer No:
FVXO-LC53B-1000
HK JDW NO:
310-FVXO-LC53B-1000
Step5Bar-code shipping tag
FVXO-LC53B-1000
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 10 INCH
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    1GHz
  • Physical Dimension
    5.15mm x 3.35mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    1000MHz
  • Rise Time-Max
    0.4ns
  • Fall Time-Max
    0.4ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Oscillator Type
    LVDS
  • Max Supply Current
    100mA
  • Output Load
    100 OHM
  • Linearity
    10%
  • Control Voltage-Max
    3.3V
  • Height
    1.397mm
  • Length
    5.1562mm
  • Width
    3.3528mm